خبرنگار؛ سیده هستی حسینی به گزارش خبرنگار پایگاه خبری فال نیوز؛ جلسه شورای شهر گله دار برای هماهنگی و هم اندیشی و بررسی مشکلات خبرنگاران و عکاسان در دفتر شورای شهر برگزار شد. مرتضی چراغ چشم رئیس شورای شهر گله دار با عرض خیر مقدم به حاضرین جلسه را شروع کرد. چراغ چشم در شروع […]

خبرنگار؛
سیده هستی حسینی

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری فال نیوز؛ جلسه شورای شهر گله دار برای هماهنگی و هم اندیشی و بررسی مشکلات خبرنگاران و عکاسان در دفتر شورای شهر برگزار شد.

مرتضی چراغ چشم رئیس شورای شهر گله دار با عرض خیر مقدم به حاضرین جلسه را شروع کرد.

چراغ چشم در شروع برنامه از شهردار فقید گله دار مرحوم مهندس مهدی نوری یاد کرد و گفت که در زمان ایشان اقدامات خوبی در زمینه های فرهنگی هنری انجام شده و همچنین علاقه زیادی به امور فرهنگی داشتند.

وی افزود: در حال حاضر که عبدالعزیز عبدالله زاده به عنوان شهردار شهر انتخاب شده است شاهد فعالیت های بیشتری در زمینه فرهنگی هستیم.

چراغ چشم در ادامه گفت: بودجه عمرانی در حال حاضر خیلی محدود شده و تصوری که مردم از شهرداری دارند این است که شهرداری می تواند کمک های زیادی در بعضی موارد کنند که واقعا این چنین نیست.

رئیس شورای شهر در ادامه گفت: در یکسال گذشته چیزی حدود یک میلیارد و صد و پنجاه میلیون تومان بودجه به شهرداری گله دار اختصاص داده شده و خرج های روتین شهرداری حدودا برابر با یک میلیارد و هفتصد هشتصد تومان می باشد و پولی که برای شورا در نظر گرفته شده تقریبا ۱۵میلیون تومان است.

با اتمام سخنان رئیس شورا شهر گله دار، عدنان عباسی خبرنگار گله دارستان شروع به صحبت کرد و جلسه را در دست گرفت او شروع صحبتش را با سخنی از پیامبر اکرم(ص) آغاز کرد (حق را بگویید و در راه خدا از ملامت هیچ ملامت کاری نحراسید)

عباسی خبرنگار گله دارستان از مهندس چراغ چشم برای این نشست خبرنگاران و شورا در کنار هم تشکر کرد.

خبرنگار گله دارستان در ادامه گفت: اگر فردا روزی مهندس چراغ چشم مشکلی در کارهایش وجود داشته باشد اولین نقد کننده شخص بنده و دیگر دوستان رسانه هستیم.

وی گفت: یکی از طرح ها و مسائلی که علاقه دارم در شهر اجرا شود احداث خانه مطبوعات می باشد که می شود از طریق وزارت ارشاد پیگیری کرد.

مرتضی چراغ چشم در ادامه صحبت های خبرنگار گله دارستان گفت : در مورد ساخت خانه فرهنگ در پارک شهر با فتحی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان مُهر صحبت شده است.

عباسی خبرنگار گله دارستان ادامه داد: خانه مطبوعات در واقع مکانی برای خبرنگاران، عکاس و دیگر رشته های فرهنگی هنری می باشد.

در ادامه جلسه عباسی افزود: دومین معضل درخواست بیمه خبرنگاری بوده که خود وزارت فرهنگ و ارشاد از دستور کارش اطلاع دارند.

مرتضی چراغ چشم رئیس شورا شهر گله دار از خبرنگاران حاضر در جلسه گفت: خبرنگاران سازمان یافته از چه طریقی بیمه شده و کارت بیمه برایشان صادر شده؟

عدنان عباسی و دیگر خبرنگاران حاضر در جمع توضیحاتی از قبیل اینکه باید کارت خبرنگاری آنها از منبع معتبری شناسایی و تایید شود

عباسی اضافه کرد: اصحاب رسانه منطقه مشکل تجهیزات دارند و حتی ریکوردر برای ضبط صدا ندارند

او افزود: اگر مسئولین لطف کنند و از ۳% منابع نفت و گاز هزینه ای برای اصحاب رسانه اختصاص دهند کار بسیار خوبی کرده اند.

داوود درویشی گفت: بعضی افراد سو استفاده گر هستند که در خانه های خود با خیال آسوده می نشینند و خبر هایی که توسط دیگر خبرنگاران پوشش داده شده را به اسم خودشان انتشار میدهند.

غلامرضا آبگشا فعال رسانه ای گله دار گفت: یکی از رسالت خبرنگاران این است که برخی مواقع تیتر و تصوری را بر روی صفحه حک کنند که بسیار تاثیر گذار باشد.

آبگشا ادامه داد: اولین چیزی که لازم است هویت بخشی به تجهیزات است و این هویت بخشی چیزی نیست جز اینکه اصحاب رسانه سازمان دهی شوند.

وی گفت: ما خیلی از مواقع کارهای بسیار خوبی را پوشش میدهیم ولی چون در چهارچوب یک فرآیند مشخص نیست و انفرادی است خوب جواب نمیدهد.

سیده هستی حسینی خبرنگار خبرگزاری پانا افزود: خبرنگاری صرفا شغل نیست بلکه خندیدن با خنده های مردمی است که به آنان عشق می ورزیم و شبانه روز برایشان تلاش می کنید، خبرنگاری گریستن آرام برای دردها و مشکلات مردمی است که هیچ کدام از ما قادر به حل آن نیستیم.

خبرنگار خبرگزاری پانا ادامه داد: ما از مسئولین و مردم تنها حمایت میخواهیم و منظور ما فقط حمایت مادی نیست .

چراغ چشم در پایان جلسه گفت: میتوانند یکی از واحدهای تعاونی مرزی را بگیرند و به صورت مجانی در اختیار اصحاب رسانه برای انجام فعالیت هایشان قرار دهند.

 

 

 

 

 

 

تاریخ انتشار مطلب:2018/11/01 - 17:01


آخرین دیدگاه‌ها

    https://t.me/fallnews https://eitaa.com/fallnews https://sapp.ir/fallnews https://www.instagram.com/fallnews/