به گزارش پایگاه خبری فال نیوز؛ آیین وحدت آفرین نماز جمعه گله دار با حضور مردم خداجوی منطقه به امامت حجة الاسلام و المسلمین حاج سيداحمد علوى فالى، امام جمعه گله دار، در مسجد جامع المهدی (عج) اقامه شد. وی در خطبه اول ضمن سفارش به تقوای الهی توضيحاتی را پيرامون فريضه نماز به نمازگزاران […]

به گزارش پایگاه خبری فال نیوز؛ آیین وحدت آفرین نماز جمعه گله دار با حضور مردم خداجوی منطقه به امامت حجة الاسلام و المسلمین حاج سيداحمد علوى فالى، امام جمعه گله دار، در مسجد جامع المهدی (عج) اقامه شد.

وی در خطبه اول ضمن سفارش به تقوای الهی توضيحاتی را پيرامون فريضه نماز به نمازگزاران ارائه داد و در سخنان خود اظهار داشت قبولي تمامي اعمال حسنه منوط به خواندن نماز است و در هيچ صورتي ترك نماز جايز نيست و همه ی افراد در هر حالتی در حد توان بايد نماز را اقامه كنند.

وي ضمن اشاره به تعدادي از آيات قرآن درباره نماز خاطر نشان كرد اقامه نماز دارای مقدماتی همچون توجه به وقت نماز، داشتن وضو، رعايت طهارت، داشتن لباس پاكيزه، نيكو به جا آوردن نماز، نيت خالص به قصد قربت، توجه به اركان و قرائت صحيح نماز، انجام ركوع و سجود كامل و به جا آوردن نوافل و قرائت قرآن قبل از ورود به نماز دارد. همچنين ما در احاديثی داريم كه ما را به اخلاص در نماز، قرائت صحيح نماز، دور بودن از ريا و پيراستن نماز از تباهی، رغبت داشتن در خواندن نماز و مناجات با خدا، الگو رفتن از ائمه در انجام اين فريضه، توجه به احكام مكان نماز گزاردن و توجه به خلوص در نيت نمازگزار تشويق مي كند.

خطيب جمعه گله دار افزود نماز هويت اعمال و شناسه مسلماني ماست كه فلسفه آن بندگی است و بنابراين همه پيامبران و ائمه و بزرگان به هنگام سختی به نماز و دعا پناه می بردند لذا در زيارات و توسل ها شاهد خواندن نماز هستيم و نماز پل ارتباطی ما با خداوند است و اين پل راه رستگاری و سعادت انسان خواهد بود.

امام جمعه گله دار در خطبه دوم نيز ضمن سفارش مجدد به تقوای الهی و پرهيز كاری به موضوع برگزاری اجلاسيه نماز اشاره كرد و توضيحاتی پيرامون اين اجلاس و پيام مقام معظم رهبری در اين اجلاسيه ارائه داد.

حجة الاسلام علوی در ادامه خطبه با اشاره به مناسبت های هفته همچون سالروز معرفي عراق به عنوان آغازگر و مقصر در جنگ تحميلي، سالروز شهادت شهيد دستغيب، برگزاری همايش تجليل از خيرين مدرسه ساز در شهر گله دار مطالبی را درباره اين موضوعات به نمازگزاران اظهار داشت.

وی در ادامه خطبه با اشاره برگزاری جلسه ائمه جمعه، نمايندگان شورای های اسلامی بخش و نماينده مردم در مجلس با وزير محترم نفت از نماينده مردم شهرستان های مهر و لامرد و مجلس، وزير محترم نفت و وزير محترم اطلاعات بابت هماهنگی در برگزاری اين جلسه تشكر و قدردانی كرد و گفت با توجه به اين ديدار ما در زمينه تاسيس جاده مواصلاتي گله دار عسلويه كلوپو اميدوار هستيم و جوانان بايد در مورد اين موضوع اميدوارانه برخورد كنند چون وزير محترم قول هاي خوبی در اين مورد دادند و همه مسولين از جمله فرماندار و شوراي های اسلامی بخش و بخشداران بايد تلاش خود را بكار ببندند تا اين مطالبه بحق مردمي به نتيجه برسد. و منطقه ما بيش از اين استحقاق خدمت دارد.

علوی در پايان خطبه دوم خاطر نشان ساخت به پيشنهاد ما مصوب شد يك مجتمع كامل ورزشی توسط پيمانكار خط لوله انتقال گاز اتان در منطقه گله دار تاسيس شود كه متاسفانه اين موضوع فعلا مسكوت مانده است و اميدواريم هر چه زودتر اين مصوبه به اجرا برسد.

تاریخ انتشار مطلب:2018/12/07 - 14:36


آخرین دیدگاه‌ها

    https://t.me/fallnews https://eitaa.com/fallnews https://sapp.ir/fallnews https://www.instagram.com/fallnews/