خبرنگار؛ سید علی موسوی پور،عباس دوکارد به گزارش پایگاه خبری فال نیوز؛ شب گذشته جلسه ای در خصوص تشریک مساعی و تبادل آرا و اتخاذ تدابیر لازم برای پیگیری بهتر و موثرتر جاده مواصلاتی با حضور سید محسن علوی نماینده مردم شهرستان های مُهر و لامرد در مجلس شورای اسلامی، جمعی از معتمدین، روحانیت و […]

خبرنگار؛ سید علی موسوی پور،عباس دوکارد
به گزارش پایگاه خبری فال نیوز؛ شب گذشته جلسه ای در خصوص تشریک مساعی و تبادل آرا و اتخاذ تدابیر لازم برای پیگیری بهتر و موثرتر جاده مواصلاتی با حضور سید محسن علوی نماینده مردم شهرستان های مُهر و لامرد در مجلس شورای اسلامی، جمعی از معتمدین، روحانیت و شوراهای اسلامی و دهیاران بخش های گله دار و اسیر، مسئولین ادارات و ارگانها در محل مسجد ابوذر گله دار برگزار گردید.

در این جلسه مهدی کشاورز رئیس شورای بخش گله دار، حسن ابراهیمی نماینده شورای اسلامی اسیر، مرتضی چراغ چشم رئیس شورای اسلامی گله دار، شیخ مصطفی نوری امام جمعه اهل سنت و سید احمد علوی به ایراد سخن پرداختند و از خدمات و پیگیری های سید محسن علوی تشکر و قدردانی نمودند.

در ادامه جلسه سیداحمد علوی فالی امام جمعه بخش های گله دار و اسیر به ایراد سخن پرداخت و اظهار داشت: موضوع کولوپو از دیرباز مطرح بوده است و در زمان حیات مرحوم نوری شهردار اسبق گله دار و نیز وزارت نفت سردار قاسمی نیز پیگیری هایی صورت گرفته بود اما در هر صورت آن فرصت طلایی از دست رفت ولی ما هرگز مایوس نخواهیم شد زیرا یاس و پشیمانی از گناهان کبیره است.

علوی تصریح کرد: بنا به دلایلی احداث جاده مواصلاتی گله دار -عسلویه شدنی است و آن دلایل عبارتند: از ساخت و ساز و احداث جاده های عجیب و غریب گردنه چاه شور و برم، تونلهایی که در منطقه وجود دارد، جاده شیرینو که با توان عجیبی این جاده ساخته شد و شهرستانی مُهر که آن هم برای ما عجیب بود.

علوی خاطر نشان کرد: بنده یک اصلاح طلب اصولگرا هستم و توصیه می شود که همه اصلاح طلب باشیم و همه ما بایستی جهت تحقق اصول وارزشها تلاش کنیم.

حجت الاسلام علوی فالی افزود: دکترسید محسن علوی یک جوان پر تلاش و پرانرژی است که بدون ریا و به دور از سیاست بازی و با صداقت پیگیر موضوعات مختلف حوزه انتخابیه می باشند. پیگیری مجدانه نماینده مردم جهت ملاقات در تشکیل جلسه معتمدین و روسای شوراهای اسلامی بخشهای اسیر و گله دار با وزیر نفت قابل تحسین می باشد و بحمدالله نتایج و دستاوردهای خوبی به همراه داشت.

علوی فالی ضمن اظهار امیدواری پنجاه درصدی نسبت به احداث جاده کولوپو بیان داشت:
حسب گفته مدیر کل راه و ترابری لارستان در ملاقات با وزیر نفت اعتباری بالغ بر یکصد میلیارد تومان موردنیاز است که وزیر نفت تامین این مبلغ اعتبار را در توان وزارت نفت دانسته اند و اعلام نموده اند نیاز به یک فرصت دارد.

حجت الاسلام سید احمد فالی در پایان سخنان خود با صراحت اعلام کرد:
جاده مواصلاتی کولوپو به فضل الهی ساخته خواهدشد و این حق مسلم ماست و اما من بر این موضوع سخت پا فشاری دارم که در منطقه ما دو حق بایستی محقق شود.

یکی حق شهرستانی گله دار و دیگر احداث جاده مواصلاتی کولوپو که هرگز ازحق خود کوتاه نخواهیم آمد.

آخرین سخنران جلسه، سیدمحسن علوی نماینده مردم شهرستان های مُهر و لامرد در مجلس شورای اسلامی بود که دلیل اصلی حضور خود در عرصه انتخابات را بحث اشتغال در ابعاد ملی دانست.

علوی اضافه کرد: اولویتهای کاری ما از ابتدا در سه بخش بوده است که اولویت اول بحث اشتغال و معیشت، اولویت دوم بحث بهداشت و درمان و اولویت سوم بحث عمران و آبادانی شهرها و روستاها می باشد.

سید محسن علوی در ادامه به پیگیری های خود در بحث راههای مواصلاتی زمینی، هوایی و راه آهن اشاره کرد و آخرین پیگیری ها واقدامات انجام شده را گزارش دادند.

علوی از انتخاب لامرد بعنوان قطب درمانی جنوب و اختصاص دستگاه ام آر آی که جمعیتی بالغ بر سیصد هزار نفر می توانند از آن بهره مند شوند خبر داد.

وی افزود: به یاری خدای بزرگ اسفند ماه امسال اولین شمش آلومینیوم کارخانه لامرد تولید خواهدشد. و ظرفیت اشتغال در این کارخانه ۴٠٠٠ هزار نفر خواهد بود. و با احتساب ٢٠٠٠ هزار نفر دیگر که در سائر صنایع به کار گرفته خواهند شد این آمار به ۶٠٠٠ هزار نفر خواهد رسید.

علوی در خصوص وضعیت فعلی بخش های گله دار و اسیر نیز اظهار داشتند: با احداث مسیر مواصلاتی گله دار- عسلویه در واقع یک منطقه ویژه در اینجا ایجاد خواهد شد به نام قطب اقتصادی گله دار که امکان ایجاد و استقرار پتروشیمی ها و صنایع پایین دستی در اراضی منطقه امکان پذیر خواهدشد.

وی یاد آور شد: بحث ارزش افزوده و اشتغال نیروها بومی شده و استان فارس برای بهره مندی از بحث بومی گرایی راهی جز استقرار صنایع در درون استان ندارد.
استان فارس هم اکنون با مشکل خشکسالی مواجه می باشد و بهترین و مناسب ترین و نزدیکترین منطقه ای که به آب، خوراک و اراضی و نیز بندر و دریا وجود دارد همین مناطق اسیر و گله دار است که همه چیز آماده است و نگاه ما نیز به این مسیر مواصلاتی نگاه ملی و فرا منطقه ای است و نگاه حزبی و جناحی و انتخاباتی نداریم
همین امکاناتی که در لامرد و مهر ایجاد شده امکان ایجاد آن در منطقه گله دار و اسیر هم وجود دارد نه بخاطر مسائل محلی بلکه بخاطر مسائل و مصالح ملی و کشوری که قطعا این منطقه، منطقه استراتژیک می باشد.

علوی در پایان سخنان خود از پیگیری های انجام شده راجع به بیمارستان گله دار نیز سخنانی بیان کرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تاریخ انتشار مطلب:2018/12/11 - 9:17


آخرین دیدگاه‌ها

    https://t.me/fallnews https://eitaa.com/fallnews https://sapp.ir/fallnews https://www.instagram.com/fallnews/