خبرنگار: سیدعلی موسوی پور بر اساس گزارش خبرنگار ما، رئیس دادگستری شهرستان مُهر در دیدار با مسئولین هسته های پیشگیری از وقوع جرم از تشکیل سامانه سجام برای رسیدگی سریع به شکایت های مردمی و بدون تشکیل پرونده در شهرستان مُهر خبر داد. سامانه سجام قوه قضاییه آماده دریافت شکایت های مردمی است. حسن رحیمیان […]

خبرنگار: سیدعلی موسوی پور

بر اساس گزارش خبرنگار ما، رئیس دادگستری شهرستان مُهر در دیدار با مسئولین هسته های پیشگیری از وقوع جرم از تشکیل سامانه سجام برای رسیدگی سریع به شکایت های مردمی و بدون تشکیل پرونده در شهرستان مُهر خبر داد.

سامانه سجام قوه قضاییه آماده دریافت شکایت های مردمی است.

حسن رحیمیان روز دوشنبه در دیدار با مسئولین هسته های پیشگیری اظهار داشت: خوشبختانه اقداماتی در راستای پیشگیری از جرایم و آسیب های اجتماعی در شهرستان مُهر در حال انجام است که یکی از این موارد، استفاده از ظرفیت های مردمی برای پیشگیری از جرایم و آسیب های اجتماعی است.

رحیمیان تصریح کرد: سامانه ای به نام سجام sajam.adliran.ir برای دریافت شکایت ها و گزارش های مردم تحت عنوان ناظر پیشگیری و یا دیدبان پیشگیری طراحی شده که تاکنون ١٢٠ نفر در شهرستان مُهر ثبت نام کرده اند و تعدادی گزارش نیز در سامانه ثبت و واصل شده است.

این مقام مسئول گفت: با تشکیل این سامانه، بزرگترین تشکل مردمی در قوه قضاییه شکل می گیرد و برای ثبت نام اعضا جدید هیچ محدودیتی وجود ندارد.

وی ادامه داد: از دیدبانان متعهد و مسئولیت پذیر انتظار می رود در سامانه ثبت نام و مشکلات، مسائل و هر نوع جرم یا دعوا یا آسیب را به این سامانه گزارش کنند که قطعا گزارشات از طریق این سامانه به دست مسئولان ذیربط خواهد رسید و اقدامات لازم بعمل خواهد آمد.

رحیمیان یادآور شد: جرائمی از قبیل سرقت، فساد و فحشا، رشوه خواری، زمین خواری، تخریب محیط زیست، موادمخدر و…. در این سامانه قابل ثبت می باشند که این سامانه از سال گذشته در شهرستان مُهر عملیاتی شده و از مسئولین هسته ها جهت جذب و افزایش اعضا جدید دعوت بعمل می آید تا با فعالیتهای دیده بانان گرامی جایگاه شهرستان ارتقاء یابد.

حسن رحیمیان تاکید کرد: استفاده از ظرفیت نیروهای مخلص و همیشه در صحنه بسیجی در این طرح مهم است که امید می رود بسیجیان عزیز در این عرصه وارد و همکاری های لازم را بعمل آورند.

لازم به توضیح است در این جلسه سرهنگ رضایی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان مُهر نیز حضور داشت که از اعلام آمادگی و مشارکت نیروهای بسیجی در این طرح خبر داد.

 

تاریخ انتشار مطلب:2018/12/17 - 13:41


آخرین دیدگاه‌ها

    https://t.me/fallnews https://eitaa.com/fallnews https://sapp.ir/fallnews https://www.instagram.com/fallnews/