با استفاده از روش‌های نوین در کشاورزی، امسال هم از واردات گندم بی نیاز خواهیم بود. به گزارش پایگاه خبری فال نیوز؛ مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی در بازدید از مزارع گندم استان فارس، گفت: با توجه به وضعیت کشت مناسب، یکنواختی سطح سبز و استقرار بوته در مزارع این استان، اگر شرایط زراعی […]

با استفاده از روش‌های نوین در کشاورزی، امسال هم از واردات گندم بی نیاز خواهیم بود.

به گزارش پایگاه خبری فال نیوز؛ مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی در بازدید از مزارع گندم استان فارس، گفت: با توجه به وضعیت کشت مناسب، یکنواختی سطح سبز و استقرار بوته در مزارع این استان، اگر شرایط زراعی ما به همین صورت ادامه پیدا کند و در فصل بهار متوسط بارندگی دراز مدت نزدیک به نرمال داشته باشیم، امسال از سال‌های خوش گندم خواهد بود.

اسماعیل اسفندیاری‌پور افزود: علی‌رغم کاهش سطح زیر کشت گندم، تلاش کرده ایم با استفاده از روش‌های افزایش بهره وری آب از جمله آبیاری تیپ و قطر‌ه ای، مدیریت منابع آبی، کشت روی پشته‌های دائمی و کفکار با استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا و استفاده از ارقام جدید، کاهش سطح زیر کشت را جبران کنیم.

اسفندیاری‌پور افزود: در سنوات اخیر سطح زیر کشت گندم در کشور حدود ۱۲ درصد کاهش پیدا کرده، اما با اقدامات فنی و افزایش بهره‌وری، تولید گندم افزایش یافته است.

مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی تاکید کرد: به همت کشاورزان و پشتیبانی وزارت جهاد کشاورزی، پیش‌بینی می‌شود امسال برای چهارمین سال پیاپی از واردات گندم بی‌نیاز باشیم.

تاریخ انتشار مطلب:2019/02/08 - 6:21


آخرین دیدگاه‌ها

    https://t.me/fallnews https://eitaa.com/fallnews https://sapp.ir/fallnews https://www.instagram.com/fallnews/