نخستین نمایشگاه بین المللی خرما و صنایع وابسته در شیراز برگزار می‌شود. به گزارش پایگاه خبری فال نیوز، عامل توسعه خوشه خرمای استان فارس گفت: نخستین نمایشگاه بین المللی خرما و صنایع وابسته با حضور نمایندگانی از استان‌های بوشهر، هرمزگان، خوزستان، کرمان، تهران، آذربایجان شرقی، فارس و یزد از ۲۳ تا ۲۷ بهمن ماه برپا […]

نخستین نمایشگاه بین المللی خرما و صنایع وابسته در شیراز برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری فال نیوز، عامل توسعه خوشه خرمای استان فارس گفت: نخستین نمایشگاه بین المللی خرما و صنایع وابسته با حضور نمایندگانی از استان‌های بوشهر، هرمزگان، خوزستان، کرمان، تهران، آذربایجان شرقی، فارس و یزد از ۲۳ تا ۲۷ بهمن ماه برپا می‌شود.

جواد مرادپور افزود: در این نمایشگاه، نمایندگانی از کشور‌های سریلانکا، روسیه، تونس، اندونزی و اتحادیه خرمای پاکستان شرکت دارند.

وی ادامه داد: همزمان با برگزاری این نمایشگاه، برنامه‌های دیگری از جمله سمینار‌های تخصصی، همایش و نشست‌های تخصصی با رایزنان تجاری ایران در کشور‌های پاکستان، ویتنام و هند و وابستگان اقتصادی کشور‌های روسیه، ترکیه، عمان و مالزی هم برگزار می‌شود.

عامل توسعه خوشه خرمای فارس ادامه داد: پیش بینی شده همزمان با برگزاری این نمایشگاه، هیات‌های تجاری از کشور‌های پاکستان، افغانستان، عمان، ترکیه، روسیه، بلاروس، تونس، هند و فرانسه از آن بازدید کنند.

مرادپور بیان کرد: مطرح بودن فارس به عنوان یکی از قطب‌های مهم در تولید خرما و همچنین قابلیت‌های استان در زمینه فرآوری این محصول، سبب شد تا ایجاد خوشه صنعتی خرما در دستور کار قرار گیرد.

از مجموع ۲۹ شهرستان استان فارس در ۱۳ شهرستان آن سالانه به طور متوسط ۲۱۷ هزار تن خرما تولید می‌شود.

شهرستان‌های جهرم، لار، خنج، کازرون و فراشبند از مراکز عمده تولید این محصول هستند.

نمایشگاه بین المللی خرما با ۱۵۰ غرفه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی استان فارس واقع در شهرک گلستان شیراز برگزار خواهد شد.

خبرگزاری صدا وسیما مرکز فارس

تاریخ انتشار مطلب:2019/02/08 - 6:05


آخرین دیدگاه‌ها

    https://t.me/fallnews https://eitaa.com/fallnews https://sapp.ir/fallnews https://www.instagram.com/fallnews/