بیشترین لطمه به ادیان الهی را مدعیان دین داری زده اند. برگزاری نشست علمی، تخصصی با حضور اساتید و طلّاب حوزه علمیه فاطمه الزهرا(س) گله دار به گزارش پایگاه خبری فال نیوز؛ در مورخه بیست و سوم بهمن ماه ۹۷ در محل سالن همایش های ساختمان جدید حوزه علمیه فاطمه الزهرا گله دار، نشست علمی […]

بیشترین لطمه به ادیان الهی را مدعیان دین داری زده اند.

برگزاری نشست علمی، تخصصی با حضور اساتید و طلّاب حوزه علمیه فاطمه الزهرا(س) گله دار

به گزارش پایگاه خبری فال نیوز؛ در مورخه بیست و سوم بهمن ماه ۹۷ در محل سالن همایش های ساختمان جدید حوزه علمیه فاطمه الزهرا گله دار، نشست علمی با موضوع رفتار سازی انسانی برگزار گردید.

در این گردهمایی حاج عبداله مظاهری هادی سیاسی سپاه در یک سخنرانی یک ساعته به تبیین استراتژی راهبُرد حصول به تمدن اسلامی از دیدگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی پرداختند.

ایشان در مقدمه به شخصیت حضرت زهرا سلام الله علیها، خطبه های آن حضرت، ادبیات تربیتی و اخلاقی و موضوع مهم امام شناسی اشاره کردند.

وی گفت: پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمود کسی که امام زمان خود را نشناسد و از دنیا برود به مرگ جاهلیت مُرده، سوال اینجاست که، آیا دختر آخرین پیامبر الهی امام زمان خود را شناخت یا خیر؟ قطعا پاسخ مثبت است، بنابراین موضوع ولایت پذیری بُن مایه پذیرش و تمیز حق از باطل است.

وی در خصوص دست آوردهای چهل ساله نظام اسلامی گفتند؛ مقایسه و قاعده عقل ایجاب میکند شناخت درستی از گفتمان انقلاب اسلامی داشته باشیم تا بتوانیم برای نسل جدید اهداف والای انسانی و عرفانی انقلاب و نظام را معرفی کنیم و با یک مقایسه کلی از وضع قبل و شاخص های توسعه بدور از احساسات و جناح بندی ها میتوان دست آوردهای عظیم انقلاب اسلامی را به نسل سوم و چهارم انقلاب منتقل کرد.

ایشان در ادامه به موضوع مراقبت و پیشگیری از آسیب های اجتماعی، مطالبی در رابطه با قرص های xtcاکستازی و روان گردان و اثرات مخربی که روی سلول های مغزی میگذارد توضیح دادند، نبود هنر نه گفتن در قبال اینگونه مواد افیونی باعث شده بخشی از نوجوانان و جوانان بویژه در عروسی ها از این قرص های به ظاهر شادی آور استفاده کنند که متاسفانه اینگونه قرص ها ضمن اینکه هیچ پاد زهری برایش تولید نشده عوارض جبران ناپذیری را به دنبال دارد.

همچنین ایشان ادامه دادند، نداشتن قدرت تجزیه و تحلیل و سواد رسانه ای در حوزه فضای مجازی و نبود بسته فرهنگی بی سوادی اینترنتی را بدنبال داشته و، فضای مجازی از فضای حقیقی بزرگتر شده و تعداد کاربران بدون بسته فرهنگی نیز رو به افزایش است که خود باتلاقی را پیش روی جوانان ایجاد کرده گ،
راهکار ارائه شده توسط ایشان، فرهنگ سازی و انتقال مفاهیم و اطلاع رسانی دقیق و علمی برای مخاطبین و اولیا از سوی مدرسان و مربیان بویژه تقویت ستادهای پیشگیری از آسیب های اجتماعی مراکز فرهنگی از جمله دانشگاهها، آموزش و پرورش و حوزه های علمیه و سایر مراکز تربیتی و فرهنگی میتواند در مراقبت و پیشگیری از این آسیب های نو پدیده موثر باشد.

ایشان در بخش پایانی سخنانشان در پاسخ به سوال چند تن از مخاطبین در رابطه با بصیرت و معرفت، گفتند: بنیادی ترین لایه ذهنی ما معرفت شناسی است و از یک سو عدم شناخت جایگاه ولی فقیه توسط برخی مسوولین در حصول به بخشی از اهداف نظام دچار مشکل شده ایم.

وی گفتند، رّد پای خواّص بی بصیرت در همه جای تاریخ است.

در ادامه ایشان فرمودند، چرا ما در حوزه نظامی، سلول های بنیادین، علم هسته ای، علم پزشکی جزو کشورهای برتر دنیا هستیم ولی در حوزه اقتصاد یا تولید خودرو مشکل داریم؟!
پاسخ یک جمله است، مدیریت جهادی و جهت گیری های درون نگر بدین معنا که در هر حوزه ای بر مبانی انقلاب تاکید داشته ایم پیشرفت کرده ایم، ایشان در پایان معرفی صحیح دین به مردم و قراعت اسلام ناب محمدی و حرکت پشت سر ولایت فقیه را تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی دانسته و به عنوان حرف آخر فرمودند، بیشترین لطمه به ادیان الهی را مدعیان دین داری زده اند.

 

 

 

 

 

 

 

 

تاریخ انتشار مطلب:2019/02/12 - 18:07


آخرین دیدگاه‌ها

    https://t.me/fallnews https://eitaa.com/fallnews https://sapp.ir/fallnews https://www.instagram.com/fallnews/