به گزارش پایگاه خبری فال نیوز؛ در سالروز میلاد با سعادت حضرت مهدی موعود(عج) شهر ولایتمدار و مهدوی اسیر غرق در جشن و شادمانی است و مردم ولایی و منتظران حضرت ولی‌عصر(عج) مراسم جشن و سرور در نقاط مختلف این شهر برپا کردند. گزارش خبرنگار ما حاکیست، در مراسم ویژه‌ای که در مسجد صاحب الزمان(عج) […]

به گزارش پایگاه خبری فال نیوز؛ در سالروز میلاد با سعادت حضرت مهدی موعود(عج) شهر ولایتمدار و مهدوی اسیر غرق در جشن و شادمانی است و مردم ولایی و منتظران حضرت ولی‌عصر(عج) مراسم جشن و سرور در نقاط مختلف این شهر برپا کردند.

گزارش خبرنگار ما حاکیست، در مراسم ویژه‌ای که در مسجد صاحب الزمان(عج) اسیر با حضور خیل عاشقان و محبان اهلبیت برگزار شد با ختم صلوات و آئین مولودی ‌خوانی این روز با سعادت جشن گرفته شد.

این مراسم همراه بود با برگزاری مسابقات گوناگون فرهنگی، هنری و مولودی‌خوانی و سخنرانی حجت الاسلام اللهیاری استاد حوزه و دانشگاه و کارشناس مهدویت که در آغاز سخنان خود با تبریک این روز با سعادت اظهار داشت: یکی از اهداف برگزاری جشن‌های نیمه شعبان پیامی است که بگوییم در مکتب مسلمانان انتظار فرج نهادینه شده و یکی از رسالت‌های اصلی شیعیان در زمان غیبت وظیفه‌شناسی و بسترسازی برای تعجیل در ظهور امام زمان(عج) است.

این کارشناس مذهبی نحوه ارتباط با امام زمان را در زمان غیبت برشمرد و با تاکید بر لزوم ترویج ابعاد و فلسفه انتظار فرج در جامعه گفت: نیمه شعبان فرصتی برای بیان ابعاد مختلف انتظار وشایسته است که به راههای ارتباط با امام عصر عجل الله در زمان غیبت آشنا شد.

انواع ارتباط با حضرت مهدی(علیه السلام)

ارتباط با حضرت به دو صورت مطرح می شود:

الف. ارتباط روحی: انسان از لحاظ روحی احساس می‌کند به حضرت نزدیک شده است. این به دو رکن اساسی نیاز دارد:

1. معرفت هر چه بیشتر و عمیق تر به حضرت
2. عمل به وظایف دینی به ویژه انجام واجبات(به خصوص نماز اول وقت) و ترک محرمات(به ویژه در اموال و رعایت حلال و حرام). در کنار این دو رکن، یاد کردن حضرت در زمان‌های مختلف و دعا به وجود مقدس او ونیز توسل به حضرت سیدالشهدا و زمینه سازی نیز دارای اهمیت است.

در ادامه مراسم قرعه کشی و اهدا جوایز به تعدادی از شرکت کنندگان برگزار گردید.

لازم به توضیح است برگزاری این جشن با همکاری کانون فرهنگی هنری ولیعصر(عج)، پایگاه مقاومت و هیات امنا مسجد صاحب الزمان (عج) اسیر برگزار گردید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تاریخ انتشار مطلب:2019/04/23 - 16:13


آخرین دیدگاه‌ها

    https://t.me/fallnews https://eitaa.com/fallnews https://sapp.ir/fallnews https://www.instagram.com/fallnews/