خبرنگار: غلامرضا آبگشا عکاس: عیسی ثابت کردار به گزارش پایگاه خبری فال نیوز؛ آیین وحدت آفرین نمازجمعه با حضور پرشور مردم خدا و متدین منطقه گله دار به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین شیخ محمد گنجی در مسجد جامع المهدی(عج) اقامه شد. وی در خطبه اول با توصیه به تقوای الهی به تفسیر آیه شریفه […]

خبرنگار: غلامرضا آبگشا

عکاس: عیسی ثابت کردار

به گزارش پایگاه خبری فال نیوز؛ آیین وحدت آفرین نمازجمعه با حضور پرشور مردم خدا و متدین منطقه گله دار به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین شیخ محمد گنجی در مسجد جامع المهدی(عج) اقامه شد.

وی در خطبه اول با توصیه به تقوای الهی به تفسیر آیه شریفه 103 آل عمران پرداخت و بیاد خدا بودن و دوری از منکرات و حفظ اسلام و دین تا آخر عمر راحق تقوی برشمرد.

ایشان اسلام، قرآن و اهلبیت علیهم السلام را مصداق حبل الله بیان نمود و تاکید نمود اهتمام و حضور در نماز جمعه یکی از مصادیق و تجلی عینی حبل الله است.

خطیب جمعه گله دار با تبیین آیاتی از قرآن کریم و روایات مختلف به ضرورت نعمت وحدت و برادری و پرهیز از اختلاف و تفرقه پرداخت و تاکید نمود حفظ وحدت و دوری از تفرقه یک وظیفه الهی است که نباید از برکات آن غافل شد.

وی با استناد به کلام امام راحل خاطر نشان ساخت دعواهای سیاسی برای خدا نیست و برای نفس انسان است و بهمین خاطر مشکلاتی را برای جامعه ایجاد کرده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین گنجی در خطبه دوم با سفارش دوباره به تقوای این مهم را ملکه قدرتمندی دانست که در روح انسان پیدا می شود.

ایشان با تشریح عملیات والفجر2 به دست آوردهای آن اشاره و با گرامیداشت رشادتهای رزمندگان و شهدا، تکریم خانواده های معظم شهدا را مورد تاکید قرار داد.

امام جمعه گله دار در ادامه به قطعنامه 598شورای امنیت و پایان جنگ ایران و عراق اشاره و با بیان شیطنتهای استکبار، منافقین و رژیم بعث عراق در طول جنگ و پس از پذیرش قطعنامه اظهار داشت دشمنان برای تفرقه و دو دستگی بین آحاد جامعه و بخصوص نیروهای انقلابی وارد عمل میشود لذا مواظب باشیم که معبر و راههای نفوذ دشمن را با حفظ وحدت و بصیرت بسته و آنان را ناکام بگذاریم.

مسئول قرارگاه فرهنگی گله دار اظهار داشت اهداف و توطئه های دشمنان ایران اسلامی بخصوص آمریکا با همدلی مردم خنثی و این جرثومه فساد چهل سال است که در مقابل مردم ما ذلیل شده است.

ایشان سپس به گزیده هایی از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع ائمه محترم جمعه سراسر کشور اشاره و شاه کلید حل مشکلات کلی مردم و مسئولین را تقوا برشمرد.

وی در ادامه از خدمات شش ساله بخشدار محترم و مردمی گله دار تقدیر نمود و ازمسئولین مربوطه بخصوص فرماندار محترم درخواست نمود بلافاصله با انتخاب و معرفی فردی جهادی، انقلابی و مردمی نظیر ایشان کارهای مانده را سروسامان داده تا رضایت مردم را به دنبال داشته باشد.

خطیب جمعه گله دار در پایان خطبه از تلاشها و مجاهدتهای حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید احمد علوی فالی امام جمعه سابق در طول مدت خدمت ایشان در سنگر نماز جمعه گله دار تقدیر و همچنین از عملکرد حجت‌الاسلام والمسلمین شیخ حسین قاسمیان امام جمعه محترم موقت تشکر نمود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تاریخ انتشار مطلب:2019/07/19 - 13:01


آخرین دیدگاه‌ها

    https://t.me/fallnews https://eitaa.com/fallnews https://sapp.ir/fallnews https://www.instagram.com/fallnews/