تجلیل از تسهیلگران و شوراهای توانبخشی همکار با بهزیستی شهرستان مهر خبرنگار: سیدعلی موسوی پور به گزارش پایگاه خبری فال نیوز؛ عبدالله محمدی رئیس بهزیستی شهرستان مهر در مراسم تجلیل از زحمات تسهیلگران و شوراهای توانبخشی مبتنی برجامعه(C.B.R) این شهرستان گفت: شوراهای توانبخشی روستایی به عنوان پل ارتباطی بین جامعه هدف و سازمان بهزیستی و […]

تجلیل از تسهیلگران و شوراهای توانبخشی همکار با بهزیستی شهرستان مهر

خبرنگار: سیدعلی موسوی پور

به گزارش پایگاه خبری فال نیوز؛ عبدالله محمدی رئیس بهزیستی شهرستان مهر در مراسم تجلیل از زحمات تسهیلگران و شوراهای توانبخشی مبتنی برجامعه(C.B.R) این شهرستان گفت: شوراهای توانبخشی روستایی به عنوان پل ارتباطی بین جامعه هدف و سازمان بهزیستی و سایر دستگاه‌های همکار هستند که وظیفه اصلی آنها تغییر دیدگاه و نگرش معلولین و ایجاد خود باوری و اعتماد به نفس آنها است.

محمدی پیشگیری از معلولیت و توانمند سازی معلولان ازطریق ایجاد اشتغال پایدار را دو هدف مهم سازمان بهزیستی عنوان کرد و افزود: شناسایی معلولان، ارائه خدمات توانبخشی و تامین وسایل مورد نیاز افراد معلول، آموزش مددجویان، آموزش خانواده‌ها و توانمندسازی جامعه هدف در مناطق روستایی از جمله اهداف طرح CBR است.

رئیس بهزیستی مهر با بیان اینکه درحال حاضر ٧٠٠ نفر معلول در روستا‌های شهرستان مهر با اجرای طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه CBRشناسایی شده اندافزود: استفاده از تمامی ظرفیت‌های موجود در جامعه، شناسایی و رفع نیاز‌های معلولین ساکن روستا از اولویت‌های مهم بهزیستی است.

عبدالله محمدی گفت: فعالیت‌های C.B.R در ۵ مولفه تحت عنوان سلامت، آموزش، اجتماعی، توانمند سازی در زمینه سلامت، ارتقاء سطح سلامت فردی، پیشگیری، مراقبت‌های پزشکی و توانبخشی فرد مطرح است.

محمدی خاطرنشان کرد: اعضای شورای توانبخشی شهرستان با ابلاغ فرماندار و بخشها و روستاها با ابلاغ بخشداران انتخاب می شوند و تاکنون درتعداد ١٣ روستای شهرستان شوراهای توانبخشی مبتنی برجامعه تشکیل شده است که طی سالیان اخیر فعالیتهای خوبی نیز انجام داده اند.

در ادامه این جلسه مراسم تجلیل و تقدیر از تسهیلگران و شوراهای توانبخشی با اهداء لوح سپاس برگزار گردید. در این مراسم شورای توانبخشی خوزی بعنوان شورای نمونه و خانم عاطفه نیکبخت تسهیلگر خوزی بعنوان تسهیلگرنمونه انتخاب شدند.

لازم به ذکر است: این مراسم به میزبانی موسسه خیریه ابوالفضل علیه السلام شهر مهر برگزار گردید.

 

 

 

 

 

 

 

تاریخ انتشار مطلب:2019/07/21 - 20:41


آخرین دیدگاه‌ها

    https://t.me/fallnews https://eitaa.com/fallnews https://sapp.ir/fallnews https://www.instagram.com/fallnews/