خبرنگار: اسداله برومند به گزارش پایگاه خبری فال نیوز؛ آیین وحدت آفرین نماز جمعه گله دار با حضور مردم خداجوی منطقه به امامت حجة الاسلام والمسلمين شيخ محمد گنجی، امام جمعه منطقه گله دار، در مسجد جامع المهدی(عج) اقامه شد. وی در خطبه اول ضمن سفارش به تقوای الهی گفت تقوا است موجب عزت در […]

خبرنگار: اسداله برومند

به گزارش پایگاه خبری فال نیوز؛ آیین وحدت آفرین نماز جمعه گله دار با حضور مردم خداجوی منطقه به امامت حجة الاسلام والمسلمين شيخ محمد گنجی، امام جمعه منطقه گله دار، در مسجد جامع المهدی(عج) اقامه شد.

وی در خطبه اول ضمن سفارش به تقوای الهی گفت تقوا است موجب عزت در دنيا و آخرت می شود.

امام جمعه گله دار در ابتداي خطبه گفت ما می توانيم از امام حسين(ع) درس شجاعت و شهامت را ياد بگيريم و در تمام رفتارهای امام ما آمادگی ايشان برای مرگ را می بينيم و حضرت در خطبه هاي خود اين چنين می گويد كه مرگ براي فرزند آدم مانند گردنبند برای دختران جوان است و من آنگونه مشتاق ديدار نياكان خود هستم كه يعقوب مشتاق ديدار يوسف بود و هركس مي خواهد جان خود را فدا كند ما با ما همراه باشد و همچنين امام حسين در برخورد با كاروان حر اين چنين مي فرمايد كه هر مومنی بايد حق طلب و مايل به لقا پروردگار باشد و من مرگ را جز سعادت و زندگی با ظالمان را جز مايه خفت و خواری چيزی نمی بينم و فرمود جان دادن در مسير به دست آوردن شرافت بسيار آسان است و امام شهادت را جز حيات جاويدان نميدانست و همه اينها نشان از روحيه شجاعت، شهامت، حق طلبی و آمادگی امام حسين(ع) برای مرگ دارد. و هر كسی در اين مكتب پرورش پيدا كند از مرگ نمی ترسد و ملت ما با درس گرفتن از عاشورا در جنگ تحميلی فائق گشتند.

وی افزود اولين افرادی كه اين درس ها را از امام ياد گرفتند اهل بيت و خاندان ايشان بودند و امام سجاد براي رسالت رساندن پيام عاشورا و همچنين آمادگی برای ايجاد حكومت اسلامی بسيار تلاش كردند و اينجاست كه مي بينيم وقتی امام سجاد در مواقع متعدد مورد تهديد واقع می گردند با شهامت حرف می زنند و از حق خود دفاع ميكند و همين شهامت را در كلام و رفتار حضرت زينب كبری(س) نيز می بينيم.

حجة الاسلام گنجی در پايان خطبه اول به ذكر مصيبت اهل بيت امام حسين در شام پرداخت و دلباختگان اهل بيت بر مظلومت اهل بيت اشك ماتم ريختند.

خطيب جمعه گله دار در خطبه دوم نيز ضمن سفارش مجدد به تقوای الهی و پرهيزكارس ضمن اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس و سالروز آغاز جنگ تحميلي در هفته آينده ياد و خاطره ی همه ی شهدا و جانبازان و رزمندگان را گرامی داشت و توضيحاتی درباره دفاع مقدس به نمازگزاران ارائه داد. و همچنين مناسبت هايی همچون بازگشايی مدارس و سالروز شهادت امام سجاد(ع) را گرامی داشت و از نمازگزاران جهت شركت در كنگره عظيم حسينی در شهر گله دار دعوت كرد.

وی همچنين ضمن تشكر از خدمات آقای رستمی بخشدار سابق، انتصاب و معارفه بخشدار جديد را تبريک گفت و از بخشدار محترم خواست با جديت برای حل مشكلات مردم تلاش كند.

امام جمعه گله دار با اشاره به سخنان هفته گذشته مقام معظم رهبری در ابتدای درس خارج از فقه مطالبی را درباره وضعيت كنونی جهان و اقدامات آمريكا و همچنين تلاش و موفقيت مبارزان يمن در جهت نابود كردن مواضع عربستان خطاب به نمازگزاران ارائه داد.

تاریخ انتشار مطلب:2019/09/20 - 10:40


آخرین دیدگاه‌ها

    https://t.me/fallnews https://eitaa.com/fallnews https://sapp.ir/fallnews https://www.instagram.com/fallnews/