نماینده مردم شریف شهرستانهای لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی با اصحاب رسانه نشست خبری تشکیل داد. به گزارش پایگاه خبری فال نیوز؛ نماینده مردم شهرستانهای لامرد و مهر در این نشست ضمن عرض تسلیت ایام دهه محرم و شهادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران باوفایش و نیز بزرگداشت یاد و خاطره خبرنگار شهید […]

نماینده مردم شریف شهرستانهای لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی با اصحاب رسانه نشست خبری تشکیل داد.

به گزارش پایگاه خبری فال نیوز؛ نماینده مردم شهرستانهای لامرد و مهر در این نشست ضمن عرض تسلیت ایام دهه محرم و شهادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران باوفایش و نیز بزرگداشت یاد و خاطره خبرنگار شهید محمود صارمی و با عرض خوشامدگویی به خبرنگاران و اصحاب رسانه گفت: یکی از حرفه و مشاغلی که بیشترین تأثیر را در اصلاح و پیشبرد امور داشته است بی تردید همین اصحاب رسانه و خبر می باشد که بازویی توانمندتر از بازوی خبرنگاران در سطح کلان و منطقه ای وجود ندارد.

دکتر موسوی با گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم ابراهیم میر رئیس اسبق اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لامرد اظهار داشت:جای یک نقدجدی وجود دارد که بعد از گذشت این همه مدت اداره به این مهمی سرپرست ندارد در حالیکه این موضوع به مسئولین ارشد شهرستان و مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان منعکس شده است که برای این اداره مهم تعیین تکلیف نمایند.

نماینده لامرد و مهر در خصوص دغدغه های معیشتی و شغلی خبرنگاران هر دو شهرستان عنوان نمود: کم توجهی و بی توجهی از سوی مسئولین نسبت به دوستان خبرنگار اعم از رسمی و غیر رسمی روا داشته می شود که بعنوان نماینده مردم در این قضیه مطالبات خبرنگاران عزیز مطالبه گری و مسائل و مشکلاتی که در راه انجام فعالیتها و رسالت خبرنگاری وجود دارد به جد و با تمام توان پیگیری خواهد شد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در خصوص دلیل عضویت خود در کمیسیون انرژی خاطر نشان نمود: حضور در کمیسیون انرژی فرصتی ایجاد خواهد کرد که هم در بعد ملی و هم در بعد منطقه ای مؤثر خواهد بود و منافع خوبی برای هر دو شهرستان خواهد داشت از جمله این منافع که در دور گذشته حاصل شد تصویب طرح اختصاص ارزش افزوده برای لامرد و مهر، از میان برداشتن ظلم تاریخی مبنی بر اختصاص 30درصد از اعتبارات دو درصد نفت و گاز به مناطق گازخیز بود که کلا طرح اصلاح و نتیجه برعکس و در حال حاضر مناطق گازخیز از هفتاد درصد اعتبارات مذکور بهره مند می باشند. اخذمجوز گازکشی به کل روستاها و شهرهای تابعه مهر و لامرد بود که این اتفاق افتاد و متاسفانه منطقه دارالمیزان بعلت دور بودن از مسیر خط لوله و بالا بودن هزینه سرانه انتقال شامل نشد که این موضوع در حال پیگیری شدن است که منطقه دارالمیزان و روستاهای تابعه هم از گازکشی خانگی بهره مند گردند.

نماینده لامرد و مهر در ادامه این نشست ضمن تشکر از سیدمحسن علوی نماینده دوره قبل از بابت خدمات و اقدامات انجام شده در دوره نمایندگی ایشان به پرسشهای خبرنگاران در خصوص آب طرح محرم و بهره مندی منطقه گله دار و اسیر، تجهیز و راه اندازی بیمارستان گله دار، جاده مواصلاتی گله دار-عسلویه (کلوپو) و کددار نمودن این طرح، ترمیم و بازسازی جاده جم – فیروزآباد و قول سفر اخیر استاندار فارس در سفر به شهرستان مهر مبنی بر ترمیم جاده یا تعیین مسیر جایگزین، صنعت عظیم آلومینیوم، مجموعه ورزشی، ترمینال فرودگاه، بیمارستان دوم لامرد اتان گیری و طرحهایی که در دوره نهم به تصویب رسید و دوره بعدی اجرایی شد توضیحات کاملی ارائه دادند.

موسوی ، بزرگراه لامرد-پارسیان را یک کریدور و شاهراه حیاتی بسیار مهم خواند و ضمن اظهار تاسف از توقف ساخت و ساز اظهار داشت در همین مدت اندک حضور در مجلس در دوره جدید مبلغ هشتصد میلیارد تامین اعتبار صورت گرفته و طرح مجددا شروع به کار خواهد شد.

در ادامه جلسه دکتر موسوی در مورد طرح الحاق استان فارس به دریا تصریح کرد و افزود: طرح الحاق یکی از موضوعات مهم و اساسی چندسال اخیر بود که مصوبه شورای عالی امنیت ملی و مصوبه هر دو دولت را دریافت کرد اما بنا به دلایلی اجرائی نشد لذا در این دوره سعی خواهد شد از همه مسیرهای قانونی که وجود دارد جهت تحقق این موضوع کمک گرفته خواهد شد که این طرح اجرائی شود.

پایان بخش این جلسه، تجلیل از خبرنگاران و عکاسان خبری مُهر و لامرد بود که این برنامه نیز با جذابیت خاص و گرفتن عکسهای یادگاری توسط عکاسان خبری به نحو مناسب پوشش داده شد.

لازم به توضیح است از دست اندرکاران مراسم علی محمدی و سیدحسین علوی مسئولین دفاتر مُهر و لامرد نماینده مردم شریف لامرد و مُهر و محسن مرادی روابط عمومی دفتر شهرستان های لامرد و مُهر نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، توسط دکتر موسوی تقدیر و تشکر بعمل آمد.

تاریخ انتشار مطلب:2020/08/28 - 16:35


 

 

 

 

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب