به گزارش خبرنگار پایگاه خبری فال نیوز در شهر گله دار؛ شانزدهمین نشست فاطمی با سخنرانی عبدالله مظاهری هادی سیاسی سپاه و رئیس هیات اندیشه ورز ناحیه مُهر در محل سالن نمازخانه مدرسه علمیه خواهران فاطمه الزهرا(س) گله دار برگزار شد. عبدالله مظاهری به تاریخ تحلیل سیاسی جهان اسلام از ابتدای شکل گیری و تشکیل […]

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری فال نیوز در شهر گله دار؛ شانزدهمین نشست فاطمی با سخنرانی عبدالله مظاهری هادی سیاسی سپاه و رئیس هیات اندیشه ورز ناحیه مُهر در محل سالن نمازخانه مدرسه علمیه خواهران فاطمه الزهرا(س) گله دار برگزار شد.

عبدالله مظاهری به تاریخ تحلیل سیاسی جهان اسلام از ابتدای شکل گیری و تشکیل حکومت توسط پیامبر اسلام اشاره داشتند و گفتند: آنچه باعث شد بعد از ارتحال پیامبر(ص) خط انحرافی در ترویج مبانی دینی شکل بگیرد علاوه بر اندیشکده های یهودی؛ عواملی چون حسادت، پست و مقام و پول باعث شد مدعیان دین داری بتوانند لطمه های جبران ناپذیری به بدنه دین وارد کنند.

در ادامه ایشان ضمن برشمردن شخصیت حضرت زهرا(س) بخش هایی از خطبه آن حضرت در زمینه ی توحید، امام شناسی، بعثت و بویژه مبانی تربیتی در تغییر رفتار مطلوب برای جامعه دینی عفت حیا و پاکدامنی به ذکر خصوصیت عصمت ایشان پرداخته و گفتند: حضرت زهرا(س) هم خودش معصومه هست و هم پدرش و هم فرزندانش و هم همسرش امام علی علیه السلام معصوم هستند و این بالاترین امتیاز بشری است، او دختر گرامی پیامبر اسلام و از مُعجزات تاریخ و افتخار عالم وجود است.

مظاهری در بخش دوم سخنانشان، ترویج آموزه های دینی بین جوانان با معیار قاعده عقلی همزمان با آموزه های قرآنی و ادبیات دینی اظهار داشتند: در این شرایط آخر الزمانی که بنا به فرمایش معصوم “حفظ دین از نگه داشتن آتش بر کف دست سخت تر است ” به منظور انتقال صحیح مفاهیم در حوزه آموزش و افزایش اطلاعات و تربیت دینی، ضرورت دارد کارشناسان دینی و مُبلغان مذهبی نیازمندی های جامعه و جوانان را خوب درک کنند و بشناسند و پاسخ علمی و عقلی منطبق با دین و قرآن به سوالات و شبهات جوانان بدهند تا خدای ناکرده شاهد دین گریزی جوانان نباشیم. در این رابطه باید مواظبت کرد که تعریف شایسته و روشن از حق میتواند اثر گذاری زیادی داشته باشد و بد تعریف کردن از دین چالش هایی را بوجود میاورد، بنابراین اگر میخواهید حقی را خراب کنید بد تعریف کنید.

وی راهبرد نفوذ دشمن در مقابله همه جانبه با گفتمان انقلاب اسلامی و اندیشه امام و رهبری را سه مورد عنوان کردند، تغییر گفتار، تغییر رفتار و تغییر ساختار.

ایشان همچنین در آستانه دهه مبارک فجر اظهار داشتند: قبل از پیروزی انقلاب دو دسته کلی جهانی با کشورهای سلطه گر به تعداد اندک و کشورهای سلطه پذیر با تعداد بسیار زیاد بود اما با پیروزی انقلاب دسته سومی نیز شکل گرفت با ادبیات کشورهای سلطه ستیز

هادی سیاسی سپاه در پایان سخنرانی موضوع عاقبت بخیری را با ذکر مصادیق تاریخی بیان کردند از جمله فردی مثل خواجه ربیع که یکی از ده مرد عابد جهان اسلام بود ولی در شرایط فتنه قدرت تشخیص حق از باطل را نداشت و بصیرت لازم برای پذیرش حق پیدا نکرد و دعا کردند خداوند عاقبت همه ما را ختم به خیر کند.

تاریخ انتشار مطلب:2020/01/26 - 12:24
نویسنده : علی
تاریخ : 26 ژانویه 2020
ساعت : 12:45:15

احسنت بر استاد ارزشمند حاج عبداله مظاهری نظریه پرداز و تحلیل گر 

 

 

 

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب