نام و نام خانوادگی : ایمان خورشیدی متولد : هفتم تیرماه 1364 تحصیلات : کارشناسی حقوق و علوم قضایی وضعیت تاهل: مجرد محل سکونت : آستارا ، شیراز ، تهران شغل : مدیر گروه فیلمسازی ایمان فیلم ، بازیگر ، مجری ، تهیه کننده ، مدیرتولید ،کارگردان ، مدرس آموزشگاه ها و کارگاه های بازیگری […]

نام و نام خانوادگی : ایمان خورشیدی
متولد : هفتم تیرماه 1364
تحصیلات : کارشناسی حقوق و علوم قضایی وضعیت تاهل: مجرد
محل سکونت : آستارا ، شیراز ، تهران
شغل : مدیر گروه فیلمسازی ایمان فیلم ، بازیگر ، مجری ، تهیه کننده ، مدیرتولید ،کارگردان ، مدرس آموزشگاه ها و کارگاه های بازیگری سازمان فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن سینمای بازیگران ایران ، فیلمساز

ایمان خورشیدی در سال 1364 در سومین حرم اهل بیت در شهر حافظ و سعدی شهر راز ، شهر زیبای شیراز از یک پدر آذربایجانی ( اردبیل _ شهر مرزی آستارا ) و یک مادر ( شیرازی ) در یک خانواده مذهبی به دنیا آمد .

او از سال 1375 در تئاترهای مدارس حضور داشت و با افتتاح شبکه فارس مدرک گزارشگری و خبرنگاری از آموزشگاه سروش صدا وسیمای فارس وارد عرصه هنر شد.

وی در سال 1384 همزمان با پذیرش در رشته حقوق و علوم قضایی آباده مشغول به آموزش و فعالیت هنری در تاتر و سیمای دانشجویی دانشگاه آزاد شد، پس از اجرای موفق یکی از برنامه های خود در آباده از طریق حاج علی لدنی تهیه کننده بنام ایرانی جهت بازی در فیلمهای اخراجی های دو، امشب شب مهتابه ، سالهای مشروطه ، ترانه مادری و …. به پایتخت دعوت و به کسب تجربه در فیلمهای مختلف گردید و در کنار بزرگان سینما و تلویزیون به فعالیت و اموزش پرداخت اما هیچگاه موقعیت بازی در هیچ یک از فیلمهایی که وی حضور فیزیکی در زمان تولید آنها داشت را پیدا نکرد.
پس از پایان دوران دانشگاه و فراغت از تحصیل در رشته حقوق و علوم قضایی به شیراز بازگشت و وارد بازار کار آزاد شد و کاملا از هنر جدا بود و هیچ فعالیت هنری نداشت .
ایمان خورشیدی در سال 1394 به صورت خیلی اتفاقی با کارگردان شیرازی اسماعیل راد اشنا شد و به خاطر ظاهر مد نظر کارگردان با بازی در فیلم مسافران دلباخته در نقش اول فیلم و نقش یک جوان آلمانی بنام دیوید رسما جلو دوربین رفت ، فیلمی که نقش یک او ایمان خورشیدی در نقش دیوید بود و پس از آن هرساله این فیلم زیبا میهمان کانون گرم خانواده های ایرانی از شبکه های استانی و سراسریست و یکی از پر مخاطب ترژن فیلمهای مذهبی ویژه محرم است .
او در سال 1396 به عنوان پرکارترین و بهترین بازیگر شیراز با حضور بیش از پنج فیلم از سوی سازمان بسیج هنرمندان انتخاب شد.
اکثر بازی های ایمان خورشیدی در نقش یک و نقش های خارجی و لهجه و گویش بوده وی با بیش از ده ها لهجه و گویش و زبان نقش آفرینی کرده و این فراتر از انتظاراتی است که از یک بازیگر میرود ، در هر گوشه از فضای مجازی و واقعی نامی از بازی لهجه ها و گویش های ایمان خورشیدی به چشم میخورد و طرفداران فراوانی از گوشه و کنار کشور را به خود اختصاص داده و با حضور در فیلم سینمایی رد مرز نیز حوزه طرفداران ایمان خورشیدی از داخلی به بین المللی و خارجی نیز کشانده شد تا وی طرفدارانی در خارج از کشور نیز داشته باشد .
وی چندی پیش طی یک نظر سنجی از سوی اصحاب رسانه ایمان خورشیدی به عنوان پرطرفدارترین بازیگر شیراز در سال ۱۳۹۸ نیز انتخاب گردید .
او در بیش از ده فیلم و سریال ایفای نقش کرده که میتوان به سینمایی مسافران دلباخته یا همان دلباخته ، فیلم داستانی عشق پنهان ، فیلم داستانی حس غریب، سینمایی سرنوشت بدخط ، سینمایی شهد تلخ ، دو سریال تلویزیونی دفاع مقدسی ، فیلم سینمایی رد مرز محصول مشترک کشور ایران و افغانستان ، سریال طنز آیتم خوش و بش ، سریال شهر به شهر با شما ، فیلم داستانی سهل انگاری ، فیلم سینمایی روزگار خوش ، سریال تلویزیونی خورشید وطن، سینمایی غفلت و غیره اشاره کرد.
ایمان خورشیدی بازیگر گویشها و لهجه ها و زبان های مختلف است.
او در نقش های خارجی و انگلیسی، ترکی آذری، لری بختیاری، افغانی، شمالی و گیلکی بازی های موفقی داشته است . و علاوه بر بازیگری مدرس علوم پایه بازیگری مقدماتی مقابل دوربین از سوی انجمن سینمای بازیگران ایران و وزرات فرهنگ‌ و ارشاد اسلامیست.
او تهیه کننده رسمی سازمان صداو سیماست و در چندین فیلم ، دستیار کارگردان ، بازیگردان ، مدیر تولید نیز بوده و یکی از فعالان سازمان صدا و سیماست . او‌موفق به دریافت چندین جایزه و لوح تقدیر برای ایفای نقش در فیلمهای داخلی و خارجیست و از جمله عناوین ، بهترین بازیگر مرد ، بهترین بازیگر نقش مکمل ، بهترین بازیگر اخلاق ، پر کارترین بازیگر شیراز ، پرطرفدارترین بازیگر شیراز ، تندیس اتحاد همبستگی ملی ایران و افغانستان و … عناوینی از این جوان فعال عرصه هنر است .

تاریخ انتشار مطلب:2020/03/11 - 18:10


 

 

 

 

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب