به گزارش پایگاه خبری فال نیوز؛ عنایت الله رحیمی استاندار فارس در خصوص احتمال افزایش دوباره کرونا به علت رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی هشدار داد. رییس ستاد پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا استان فارس گفت: برخلاف برخی گمانه زنی‌ها مبنی بر اینکه با گرم شدن هوا، بیماری کرونا کاهش می‌یابد، این موضوع محقق […]

به گزارش پایگاه خبری فال نیوز؛ عنایت الله رحیمی استاندار فارس در خصوص احتمال افزایش دوباره کرونا به علت رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی هشدار داد.


رییس ستاد پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا استان فارس گفت: برخلاف برخی گمانه زنی‌ها مبنی بر اینکه با گرم شدن هوا، بیماری کرونا کاهش می‌یابد، این موضوع محقق نشده و همچنان کرونا سلامتی هموطنان را تهدید می‌کند.


وی افزود: برداشتن قرنطینه‌ها و محدودیت‌های ناشی از بیماری کرونا مشروط به رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی بوده و همچنان مورد تاکید است.متاسفانه براساس مشاهدات و بررسی‌ها، رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی در برخی اماکن، مراکز خرید و تجمع به گونه‌ای است که نوعی غفلت و بی توجهی به موازین بهداشتی را نشان می‌دهد.


استاندار فارس گفت: نظارت بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی تشدید می‌شود و متصدیان در دستگاه‌های خدمات رسان اعم از شهرداری‌ها، حمل و نقل، صنوف، ادارات، بانک ها، مراکز خرید، اماکن تجمعی و رستوران‌ها ملزم به رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی مربوط به هر صنف هستند و در صورت بی توجهی به علت تهدید سلامت عمومی مورد پیگرد دستگاه‌های بهداشتی و نظارتی قرار خواهند گرفت.


رحیمی تاکید کرد: فرمانداران، مدیران دستگاه‌های اجرایی و به طور ویژه دانشگاه علوم پزشکی ضمن نظارت دقیق و مستمر، با همکاری همه ارکان اجرایی، قضایی تا ریشه کنی کامل کرونا در پیشگیری و مقابله با این بیماری به طور جدی عمل کنند.


وی ضمن هشدار به متولیان گفت: سهل انگاری و بی توجهی به امر سلامت همگانی پذیرفتنی نیست و در این کار خستگی و رها کردن کار عواقب غیر قابل جبران دارد.
استاندار فارس گفت: از مردم درخواست می‌شود، مواظب سلامتی خود باشند و همچنان کرونا را به عنوان عامل بیماری و مرگ و میر جدی بگیرند.

تاریخ انتشار مطلب:2020/06/06 - 1:59


 

 

 

 

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب