باغداران در صورت مشاهده کنه گردآلود خرما، مبارزه با این آفت را با مشورت کارشناسان جهاد کشاورزی انجام دهند. به گزارش پایگاه خبری فال نیوز؛ مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی فارس گفت: کنه گردآلود خرما همزمان با گرم شدن هوا فعالیت خود را آغاز می‌کند و با مکیدن شیره میوه درختان موجب لاغر شدن […]

باغداران در صورت مشاهده کنه گردآلود خرما، مبارزه با این آفت را با مشورت کارشناسان جهاد کشاورزی انجام دهند.

هشدار جهاد کشاورزی فارس درخصوص  کنه گردآلود خرما

به گزارش پایگاه خبری فال نیوز؛ مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی فارس گفت: کنه گردآلود خرما همزمان با گرم شدن هوا فعالیت خود را آغاز می‌کند و با مکیدن شیره میوه درختان موجب لاغر شدن آن‌ها می‌شود.


حمید دبیری با بیان اینکه نخل داران برای جلوگیری از خسارت‌های این آفت، سمپاشی نخلستان‌ها را به موقع انجام دهند، ادامه داد: با مبارزه به‌موقع با این نوع آفات، هیچ مشکلی برای نخیلات استان به وجود نخواهد آمد و می‌توان شاهد عملکرد مطلوب نخلستان‌ها بود.


وی اظهارداشت: خاک‌آلود و نامرغوب شدن میوه و قرار گرفتن یک‌لایه تار روی میوه از مهم‌ترین علائم این آفت است.


در فارس سالانه بیش از ۲۰۰ هزار تن خرما از ۳۰ هزار هکتار نخلستان برداشت می‌شود.۱۳ درصد خرمای کشور در فارس تولید می‌شود.فارس بعد از کرمان، هرمزگان و خوزستان چهارمین استان در کشور از نظر سطح و تولید خرما است.


در فارس ۱۰۰ رقم شناسایی شده است.


خرمای شاهانی، زاهدی و کبکاب بیشترین رقم سطح کشت خرما در فارس را تشکیل می‌دهد.


عمده خرمای استان فارس در شهرستان‌های جهرم، کازرون، خنج، قیر و کارزین، مهر، لامرد، فراشبند، فیروز آباد، داراب، زرین دشت و لارستان تولید می‌شود.

تاریخ انتشار مطلب:2020/06/10 - 10:36


 

 

 

 

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب