با شناسایی ۲۰۱ مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ در فارس مجموع مبتلایان به شش هزار و ۹۷۰ نفر افزایش یافت. به گزارش پایگاه خبری فال نیوز، عبدالرسول همتی افزود: در استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون، بیش از ۱۰۰ هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه شده است. وی اظهار داشت: از […]

با شناسایی ۲۰۱ مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ در فارس مجموع مبتلایان به شش هزار و ۹۷۰ نفر افزایش یافت.

جهش ناگهانی و بی سابقه کرونا در فارس

به گزارش پایگاه خبری فال نیوز، عبدالرسول همتی افزود: در استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون، بیش از ۱۰۰ هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه شده است.


وی اظهار داشت: از دو هزار و ۳۵۱ نمونه ارسالی به آزمایشگاه‌های تخصصی کووید ۱۹ استان، ۲۰۱ مورد مثبت شناسایی شده که با افزوده شدن این موارد جدید، آمار کنونی استان فارس به ۶ هزار و ۹۷۰ رسیده است.


همتی، آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را شش هزار و ۹ نفر اعلام کرد.


این مقام مسوول در دانشگاه ادامه داد: متاسفانه یک نفر در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست داد که با این یک مورد جدید، تاکنون آمار موارد فوتی به دلیل ابتلا به کرونا ویروس در فارس به ۱۱۶ نفر رسیده است.


معاون بهداشت دانشگاه ۲۰۱ مورد جدید ابتلا در استان را ۱۲۳ مورد مربوط به شیراز؛ ۱۸ مورد مرودشت؛ ۹ مورد کازرون؛ ۳ مورد ممسنی و شهرستان‌های کوهچنار، رستم، زرقان و خرامه هر کدام یک نفر اعلام کرد و مابقی مبتلایان را نیز مربوط به دیگر دانشگاه‌ها و دانشکده‌های استان دانست.


همتی گفت: هم اکنون ۲۰۹ بیمار مبتلا به کرونا در بخش‌های عمومی و ۲۳ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان بستری هستند.


معاون بهداشت دانشگاه تاکید کرد: مهم‌ترین اقدام برای قطع زنجیره انتقال کروناویروس، رعایت فاصله در روابط اجتماعی، استفاده از ماسک و پرهیز از تردد‌های غیرضرور است.

تاریخ انتشار مطلب:2020/06/10 - 10:40


 

 

 

 

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب