تشویق گزارشگران فساد و اختصاص پاداش به «سوت‌زنان»، گامی مهم در راستای سالم‌سازی دستگاه‌های اجرایی است. به گزارش پایگاه خبری فال نیوز؛ رئیس مجمع نمایندگان فارس در جلسه شورای اداری فارس با بیان اینکه داد مردم از رشوه در ادارات بلند است، تاکید کرد: تشویق گزارشگران فساد و اختصاص پاداش به «سوت‌زنان»، گامی مهم در راستای سالم‌سازی دستگاه‌های اجرایی […]

تشویق گزارشگران فساد و اختصاص پاداش به «سوت‌زنان»، گامی مهم در راستای سالم‌سازی دستگاه‌های اجرایی است.

شکایت مردم از رشوه خواری در اداره ها

به گزارش پایگاه خبری فال نیوز؛ رئیس مجمع نمایندگان فارس در جلسه شورای اداری فارس با بیان اینکه داد مردم از رشوه در ادارات بلند است، تاکید کرد: تشویق گزارشگران فساد و اختصاص پاداش به «سوت‌زنان»، گامی مهم در راستای سالم‌سازی دستگاه‌های اجرایی است.


سید موسی موسوی در این جلسه که با حضور رئیس قوه قضاییه برگزار شد، گفت: آنچه که سبب خوش‌بینی مردم به دستگاه قضایی و افزایش سرمایه اجتماعی نظام می‌شود، برخورد با دانه درشت‌هاست.


او افزود: برخورد قاطع دستگاه قضایی با قاضی فاسد، نماینده مجلس فاسد، وزیر فاسد و مدیران ارشد و ذی‌نفوذان، بویژه در همان دوران مسئولیت آن‌ها و نه بعد از اتمام آن، از یک‌سو موج امید را در دل مردم ایجاد می‌کند و از سوی دیگر پیام اقتدار دستگاه عدلیه را مخابره کرده و سبب می‌شود تا تمام مفسدان متوجه قاطعیت دستگاه قضایی شوند.


رئیس مجمع نمایندگان فارس خطاب به رئیس قوه قضاییه ادامه داد: به نمایندگی از مردم از اقدامات مهم حضرتعالی در دوره جدید قوه قضائیه در راستای مبارزه با فساد تشکر می‌کنم و امیدوارم این مسیر با قوت و قدرت ادامه یافته و «لومه لائمان» و فشار ذی‌نفوذان، این تیغ را کند نکند.
موسوی با بیان اینکه آفت مبارزه با فساد نگاه جناحی و سیاسی است و از سوی دیگر نباید فراموش کنیم در کنار سلطان ارز، سلطان سکه، سلطان خودرو و سایر حضرات سلاطین، همیشه مدیران ارشدی هستند که با زیاده‌خواهی و انباشت ثروت، زمینه رانت را ایجاد کرده و کارچاق‌کن این سلاطین بوده‌اند، خاطرنشان کرد: مطالبه به‌حق رهبر انقلاب و مردم این است که در کنار اعدام این سلاطین، با کسانی که در دستگاه‌های اجرایی با این شبکه فاسد همدست بوده‌اند، فارغ از اینکه اصولگرا هستند یا اصلاح‌طلب، برخورد قاطع شود تا این شبکه سازمان‌یافته از ریشه خشکانده شود.


او خواستار پیگیری جدی «زمین‌خواری»، «موقوفه‌خواری» و «کوه‌خواری» در فارس، گفت: امید است موضوع باغشهری‌ها نیز تعیین‌تکلیف و برای حل مشکلات مردم و خریداران که سالهاست گریبان‌گیر آن هستند، اقدام عاجل انجام شود.


نماینده مردم شهرستان های لامرد  ومهر در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در مبارزه با فساد باید ابتدا خود دولت با کمک مجموعه‌های اطلاعاتی، نظارتی، بازرسی و همچنین حراست دستگاه‌ها اقدامات لازم در پیشگیری از وقوع جرم را انجام دهد، وگرنه وقتی که جرم به وقوع پیوست، و متخلف هم با چمدان‌های پراز پول به کانادا گریخت، صدور حکم قضایی دیگر چه فایده‌ای دارد؟


موسوی با بیان اینکه تعداد کم قاضی در کنار حجم انبوه پرونده‌های قضایی، سبب شده مردم همواره به طولانی شدن روند صدور حکم، معترض شوند، گفت: در دوره جدید با بازشدن درب اتاق روسای دادگستری‌ها به روی مردم و فعالیت بیش از پیش قضات، شاهد کاهش اطاله دادرسی بوده‌ایم، اما ضروری است در استان پهناور فارس که با ۳۶ شهرستان بزرگترین حوزه قضایی کشور است، دایره خدمات گسترش و تقویت یافته و افزایش امکانات و تجهیزات، جذب نیروی انسانی و احداث مجتمع قضایی واحد در شیراز در دستور کار قوه قرار گیرد.

تاریخ انتشار مطلب:2020/06/11 - 20:20


 

 

 

 

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب