خبرنگار: اسداله برومند به گزارش پایگاه خبری فال نیوز؛ آیین وحدت آفرین و دشمن شکن نماز جمعه گله‌دار با حضور مردم خداجوی منطقه به امامت حجةالاسلام و المسلمين شيخ محمد گنجي در مسجد جامع المهدی(عج)، با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی اقامه شد. وی در خطبه اول ضمن سفارش به تقوای الهی تاکید نمود بهترین […]

خبرنگار: اسداله برومند

به گزارش پایگاه خبری فال نیوز؛ آیین وحدت آفرین و دشمن شکن نماز جمعه گله‌دار با حضور مردم خداجوی منطقه به امامت حجةالاسلام و المسلمين شيخ محمد گنجي در مسجد جامع المهدی(عج)، با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی اقامه شد.

وی در خطبه اول ضمن سفارش به تقوای الهی تاکید نمود بهترین زاد توشه و سرمایه و مایه عزت انسان تقواست.

خطیب جمعه گله‌دار با توجه به قرارگیری در ایام شهادت امام صادق(ع) در مورد مساله صله رحم که همیشه مورد تاکید ائمه بوده است، گفت خداوند متعال در آیات ابتدایی سوره نساء پس از سفارش به تقوای الهی و اشاره به فرایند خلق انسان، مردم را از قطع رابطه با خویشاوندان منع می‌کند و در این آیه تقوای الهی در کنار مساله صله رحم قرار گرفته است و این نشان اهمیت فوق‌العاده‌ای است که قرآن کریم به این موضوع داده است.

وی خاطر نشان ساخت امام صادق(ع) در لحظات قبل از شهادتشان، به خویشاوندان و ارحام خود توجه داشتند و کنیزشان که آنجا حضور داشت را به این مورد توصیه کردند. و این موضوع در کلام رسول اکرم و سایر ائمه نیز کاملا مشهود است. تا حدی که در تعبیری از پیامبر اسلام داریم که هر کس صله ارحام کند و برای آنها هدیه‌ای ببرد، خداوند ثواب و اجر صد شهید را در نامه اعمال وی می‌نویسد و به ازای هر قدم او در مسیر، چهل‌هزار حسنه برایش ثبت می‌کند. و لذا توجه به مساله صله‌رحم برای همه‌ی ما امری واجب و تکلیفی با اهمیت است.

حجة‌الاسلام و المسلمین گنجی در خطبه دوم نیز ضمن سفارش مجدد به تقوای الهی و پرهیزکاری به مناسبت‌های هفته از جمله سالروز اعلام عدم کفایت سیاسی بنی‌صدر توسط مجلس شورای اسلامی، سالروز شهادت شهید چمران، روز تبلیغ و اطلاع‌رسانی و سالروز تشکیل سازمان تبلیغات اسلامی توسط امام راحل، آغاز هفته قوه قضاییه، آغاز ماه ذی‌القعده و سالروز ولادت حضرت معصومه(س) و روز دختر اشاره کرد و توضیحاتی را در مورد آنها به مومنین نمازگزار ارائه داد.

امام جمعه گله‌دار پیرامون مطالبات مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) از قوه قضاییه گفت، قوه قضاییه باید به جایی برسد که هر فرد مظلومی احساس کند با رجوع به دستگاه قضایی می‌تواند حق خود را بگیرد و مظلومیت خود را برطرف کند. اما متاسفانه امروزه دستگاه قضایی این‌گونه نیست و جای بسی افسوس است که عده‌ای با روابطی که دارند می‌توانند به دیگران ظلم کنند و چنین چیزی هیچگاه قابل قبول نیست. و این زیبنده دستگاه قضایی و شورای تامین نیست که مثلا یک‌سال از قتلی فجیع در منطقه می‌گذرد و هنوز قاتل دستگیر نشده است و همه‌ی مسولین ذی‌ربط حتما باید برای پوشش این ضعف‌ها در تلاش باشند.

توصیه‌های خطیب جمعه گله‌دار، پیرامون توجه به نقش مقدس زن و خانواده و در جامعه کنونی ما و شفاف‌سازی عملکرد دشمن در مورد تضعیف این مورد مهم، پایان‌بخش خطبه دوم بود.

شایان ذکر است حجة‌الاسلام والمسلمین قاسمیان، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی منطقه گله‌دار، در بین‌الصلاتین نماز توضیحاتی پیرامون نقش سازمان تبلیغات اسلامی و وظایف و اهداف این نهاد مقدس به نمازگزاران ارائه کرد.

تاریخ انتشار مطلب:2020/06/19 - 14:02


 

 

 

 

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب